stomatolog dziecięcy gliwice

Badania przeprowadzone wśród dzieci wskazują, że aż 77% sześciolatków ma próchnicę, a wśród trzylatków odsetek chorujących to aż 65%. Niestety, wielu rodziców uważa, że stomatolog dziecięcy nie jest potrzebny, gdy chodzi o zęby mleczne, a to dość poważny błąd. Regularne sprawdzanie dziecięcych ząbków jest naprawdę bardzo ważne!

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) zajmuje się profilaktyką oraz kompleksowym leczeniem zębów u dzieci. Jej głównym celem jest zapobieganie powstawaniu problemów związanych z układem żucia u małych Pacjentów, a także wyrobieniu u dzieci nawyku dbania o zęby i przekonania, że jest to naturalne i przyjemne. Obecne podejście lekarzy dentystów do pacjenta jest przyjazne i pełne empatii. W KOSMO DENTAL CLINIC oferujemy możliwość leczenia dzieci w różnym wieku i niezależnie od odczuwalnego strachu i lęku. Zabiegi wykonujemy bezboleśnie dzięki możliwości zastosowania gazu rozweselającego.

Podczas wizyty adaptacyjnej zapoznajemy dziecko z wyglądem gabinetu, demonstrujemy dziecku instrumenty i aparaturę. Dziecko ma możliwość pod okiem personelu, zaznajomić się ze wszystkim co go interesuje, przyzwyczaić się do gabinetu. Kącik zabaw pozwala odwrócić uwagę dziecka od czekającego go leczenia. Każdy może być leczony bez bólu i lęku!

dentysta dziecięcy gliwiceZęby mleczne, wbrew panującym obiegowym opiniom, należy leczyć tak jak zęby stałe. W naszych gabinetach stosujemy kolorowe wypełnienia dedykowane do zębów mlecznych np. Twinky Star. Dziecko samodzielnie wybiera kolor wypełnienia dla swojego zęba, a po zabiegu ogląda efekt na ekranie monitora. Po zabiegu otrzymuje również od KOSMO DENTAL CLINIC nagrodę.

Dzięki temu leczenie staje się intrygującą zabawą!

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, na które może odpowiedzieć nasz dentysta dziecięcy, prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub e-mailowo lub też zachęcamy nas do odwiedzenia osobiście.

Nasza klinika Kosmo Dental Clinic działająca w mieście Gliwice zaprasza wszystkich małych Pacjentów!

KOSMO DENTAL DLA DZIECI!

Leczenie najmłodszych bez lęku i bólu? Zapraszamy na naszą stronę internetową www.kosmodzieci.pl