Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością witamy na stronie Kosmo Dental Clinic w Gliwicach. Serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług. Jesteśmy przekonani, że nasi specjaliści, wykwalifikowany zespół, nowoczesne urządzenia i sprzęt medyczny, komfortowe i eleganckie wnętrza oraz przyjazna atmosfera pozwolą Państwu znaleźć wszystko to, czego potrzebujecie, aby poczuć się zdrowo i pięknie. Zapraszamy.

Katarzyna i Aleksander Baron - właściciele KOSMO DENTAL CLINIC w Gliwicach

baron_aleksander 

Dr n.med. Aleksander Baron

specjalizacje: implantologia, implantoprotetyka, chirurgia stomatologiczna

WŁAŚCICIEL KLINIKI

Właściciel KOSMO DENTAL CLINIC, nieustannie dbający o jej rozwój. Pilnuje, by klinika była zaopatrzona w najnowsze technologie dentystyczne, a lekarze stale rozwijali swoje umiejętności. Daje w tym przykład, regularnie dokształcając się w zakresie stomatologii, zarówno na uczelniach polskich, jak i zagranicznych (m.in. obroniwszy z wyróżnieniem pracę na Uniwersytecie Medycznym w Nowym Jorku). Wszystko po to, by pacjenci mieli pewność, że ich leczenie przebiega z maksymalną skutecznością.

Posiada również tytuł Umiejętności Implantologicznej w ramach certyfikacji OSIS/EDI, a w rozwoju zawodowym nie ogranicza się tylko do praktyki w Klinice i edukacji. Jest też członkiem kilku organizacji branżowych, w tym m.in. OSIS, CEIA, ICOI oraz DGOI, co ułatwia mu wymianę doświadczeń z najlepszymi specjalistami z zakresu stomatologii.

stefan_baron

Prof. dr hab. n.med. Stefan Baron

Specjalizacje: bruksizm, protetyka, dysfunkcja narządu żucia

Lekarz w klinice KOSMO DENTAL CLINIC, a jednocześnie naukowiec Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad 30 lat prowadzi badania nad zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia. Wnioski ze swoich badań przedstawił w ponad stu publikacjach w polskich i zagranicznych czasopismach specjalistycznych.

W KOSMO DENTAL CLINIC specjalizuje się głównie w interdyscyplinarnym leczeniu bruksizmu – przypadłości związanej z zaburzeniami zwarcia oraz bólami głowy.

Jest też doświadczonych specjalistą w dziedzinie implantologii. Dość powiedzieć, że to właśnie on był jednym z pierwszych lekarzy wprowadzających do Polski tą dziedzinę stomatologii.

Od roku 2012 współpracuje z Politechniką Śląską, a owocem tej kooperacji są coraz efektywniejsze metody leczenia bruksizmu.

klaudia_zaremba

Lekarz dentysta Klaudia Zaremba

Specjalista II stopnia ortodoncji

Opiekę nad pacjentami zaczyna od zaplanowania kompleksowego leczenia. Potem konsekwentnie je wdraża. Tak, by wszelkie problemy zostały zażegnane.

Sama ortodoncja to dla niej coś więcej, niż dziedzina stomatologii. Jako prawdziwa pasjonatka, stale dokształca się w tej dziedzinie i angażuje w działalność Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz International Association for Orthodontics. Zaangażowanie w te ostatnie pozwala jej na wymianę opinii z innymi specjalistami, co ułatwia odnajdywanie nowych, skutecznych rozwiązań w leczeniu stomatologicznym.

Maciej Masny 235x300b

Lekarz dentysta Maciej Masny

Specjalność: leczenie zachowawcze

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów członek licznych kół naukowych, w których aktywność zaowocowała sukcesami na konferencjach medycznych oraz publikacjami w czasopismach stomatologicznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach zarówno w kraju, jak i za granicą, kształcąc się pod okiem światowej klasy autorytetów. W leczeniu zwraca szczególną uwagę na dokładność wykonywanych zabiegów oraz komfort pacjenta. W stomatologii pasjonuje go przede wszystkim leczenie endodontyczne, mikrochirurgiczne oraz protetyczne. Doktorant na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W wolnym czasie pasjonat sportu i podróży.

Agnieszka Wacławczyk 235x300

Dr n. med. Agnieszka Wacławczyk

Specjalność: stomatologia dziecięca

Tytuł specjalisty w dziedzinie stomatologii dziecięcej posiada już od 2007 roku, trzy lata później obroniła z wyróżnieniem stopień doktora nauk medycznych. Podobnie jak inni pracownicy kliniki KOSMO DENTAL CLINIC, równolegle z pracą zawodową dba o rozwój naukowy i udziela się w czasopismach branżowych.

Angażuje się w środowisku stomatologicznym m.in. poprzez członkostwo w stowarzyszeniach branżowych, takich jak PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne), PTSD (Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej) oraz IADP (International Association of Paediatric Dentistry).

piotr-kaluza-235x300bLekarz dentysta Piotr Kałuża

Specjalność: leczenie zachowawcze, leczenie dzieci

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, endodoncji i protetyce. Praca jest dla niego pasją. Jego pierwszym założeniem jest zagwarantowanie pacjentowi poczucia bezpieczeństwa i wzbudzenie zaufania. Stara się przeprowadzać bezbolesne zabiegi w przyjemnej atmosferze, korzystając z najnowszych rozwiązań leczniczych oraz diagnostycznych.

Nieustannie podnosi kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych i kursach, które pozwalają mu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Prywatnie miłośnik motoryzacji, zapalony żeglarz i narciarz.

Marta Łabuś 235x300

Lekarz dentysta Marta Łabuś

Specjalność: leczenie dzieci

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego ze stomatologii dziecięcej, wykładowca w Poradni Wieku Rozwojowego ŚUM. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach z zakresu pedodoncji oraz stomatologii zachowawczej. Członek PTS (Polskie Towarzysto Stomatologii), PTSD (Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej).

Dawid Dereń 235x300

Lekarz dentysta Dawid Dereń

Leczenie kanałowe - specjalista endodoncji

W 2013 roku ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny. Odbyłem staż w Krakowie. Od 2016 roku jestem certyfikowanym endodontą. Zabiegi wykonuję z wykorzystaniem najnowszego sprzętu Tomografii Komputerowej oraz Mikroskopu. Należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznnego. Aktywnie uczestniczę w licznych kursach u polskich i zagranicznych wykładowców.

Agata Korzeniowska 235x300

Agata Korzeniowska

Lekarz dentysta, stażysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w wielu specjalistycznych konferencjach i kursach podyplomowych, aby świadczyć usługi na najwyższym
poziomie.

Martyna Piechula 235x300

Martyna Piechula

Asystentka i dyplomowana higienistka stomatologiczna

W naszym gabinecie głównie zajmuje się asystą w stomatologii dziecięcej oraz ortodoncji. Aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, podnosząc swoje kwalifikacje. Interesuje się profilaktyką stomatologiczną. W wolnym czasie lubi aktywnie spędzać czas oraz czytać książki.

Sandra Szukała 235x300

Sandra Szukała

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Niezwykle oddana pracy. Dzięki otwartej postawie wypełnionej empatią jest lubiana przez naszych Pacjentów. Praca daje jej satysfakcję, a największą przynosi wtedy, gdy widzi uśmiech i zadowolenie Pacjentów. Czynnie bierze udział w zabiegach implantologicznych. Podnosi swoje kwalifikacje w różnych kursach i szkoleniach. Asystuje również przy zabiegach z medycyny estetycznej. Zajmuje się także wykonywaniem profesjonalnych zabiegów jamy ustnej. Czas wolny spędza aktywnie uprawiając jogging i jazdę na rowerze.

Danuta Skorupka 235x300

Danuta Skorupka

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Praca jako higienistka daje jej wiele satysfakcji, szczególnie z tak wymagającymi pacjentami jakimi są dzieci. Podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach i kursach. Uwielbia górskie wędrówki ale sprawy przyziemne jak moda i zdrowe odżywianie też nie są jej obce.

Anna Mainka 235x300Anna Mainka

Opiekun pacjenta

Optymistka, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Uwielbia gotować i smakować kuchnię całego świata. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas w gronie rodzinnym, pielęgnuje ogród i kwiaty. Na długie spacery zabiera ukochanego psa i podziwia piękno przyrody. U ludzi ceni szczerość, szacunek i profesjonalizm. Interesuje się modą i najnowszymi trendami w makijażu.

Magdalena Pakura 235x300

Magdalena Pakura

Rejestratorka medyczna

Sympatyczna i uśmiechnięta. Lubi otaczać się ludźmi. Kocha życie, a czas spędzony bez rodziny i przyjaciół uważa za stracony. Uwielbia przyrodę, spacery oraz jazdę na rowerze. Na co dzień zwariowana optymistka. W wolnym czasie eksperymentuje w kuchni i czyta książki.

Dorota Śniegowska 235x300

Dorota Śniegowska

Rejestratorka medyczna

Uśmiechnięta, pełna energii, zawsze chętna do pomocy. Perfekcyjna pani domu, spełniona mama i mistrzyni pizzy orkiszowej. W wolnych chwilach tworzy piękne ozdoby, a starym przedmiotom nadaje nowe życie. Kocha język francuski.

Sabina Płaczkowska 235x300

Sabina Płaczkowska

Rejestratorka medyczna

Wykształcenie medyczne związane z dziedziną elektroradiologii. Najpewniej i swobodnie czuje się w relacjach towarzyskich. Na stanowisku rejestratorki najbardziej ceni sobie kontakt z pacjentem oraz serdeczność. Spotkania w gronie innych ludzi są dla niej ważną dziedziną w życiu, która pozwala na komfort bycia sobą.

KOSMO DENTAL DLA DZIECI!

Leczenie najmłodszych bez lęku i bólu? Zapraszamy na naszą stronę internetową www.kosmodzieci.pl